Süper Lig Yayın İhalesi'nin İlk Toplantısı Yapıldı: Yayıncı Kuruluşa Rakip!

Süper Lig Yayın İhalesi'nin İlk Toplantısı Yapıldı: Yayıncı Kuruluşa Rakip!

Süper Lig yayın ihalesinde yeni bir gelişme yaşandı, ihaleye teklif veren Saran Medya temsilcileriyle ilk görüşme yapıldı. Yayıncı kuruluşa çıkan rakip, önümüzdeki süreçte yayın kalitesini arttırabilir.

Türkiye Futbol Federasyonu ve Kulüpler Birliği Vakfı tarafından kurulan Yayın İhale Komisyonu, ilk toplantısını gerçekleştirdi. Saran Medya temsilcileriyle yapılan görüşme, dikkat çekti. İşte detaylar...

SÜPER LİG VE TFF 1. LİG YAYIN HAKLARI İÇİN SARAN MEDYA İLE GÖRÜŞÜLDÜ

İhale süreciyle ilgili detayları paylaşıldı. 2024-2025, 2025-2026 ve 2026-2027 futbol sezonlarına ait Süper Lig ve TFF 1. Lig müsabakalarının yayın haklarının devri için ihale gerçekleştiriliyor. Yayın İhale Komisyonu, yayın ihalesine teklif veren Saran Medya temsilcilerini komisyon toplantısına davet ederek ilk görüşmeyi gerçekleştirdi. 

SÜPER LİG YAYIN İHALESİ SÜRECİ NE ZAMAN TAMAMLANACAK?

İhale, kapalı teklif ve pazarlık usulüne göre gerçekleştirilecek. İhale, İhale Genel Şartnamesi ve her bir pakete ilişkin Özel Şartnamelere uygun olarak yapılacak. Bu süreçte, Süper Lig ve TFF 1. Lig müsabakalarının yayın haklarının devri için birçok önemli karar alınacak. İhale sürecinin 29 Şubat 2024'e kadar tamamlanması hedefleniyor.

Saran Medya temsilcilerinin katıldığı Süper Lig Yayın İhale Komisyonu toplantısı hakkında TFF'den yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"Görüşmede 2024-2025, 2025-2026 ve 2026-2027 futbol sezonlarına ilişkin Süper Lig ve TFF 1. Lig müsabakaları yayın haklarının devri için verilen teklifler komisyon tarafından incelendi. Bu kapsamda Yayın İhale Komisyonu, yayın ihalesine teklif veren Saran Medya temsilcilerini komisyon toplantısına davet ederek ilk görüşmesini gerçekleştirdi.

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından 2024-2025, 2025-2026 ve 2026-2027 futbol sezonlarına ilişkin Süper Lig ve TFF 1. Lig müsabakaları yayın haklarının devri hakkında düzenlenen ihale, İhale Genel Şartnamesi'ne ve her bir pakete ilişkin Özel Şartnameler'e uygun olarak kapalı teklif ve pazarlık usulüyle yapılıyor. Süper Lig ve TFF 1. Lig müsabakalarının yayın haklarının devrine ilişkin ihale 29.02.2024 tarihe kadar tamamlanması planlanıyor."

TOPLANTIYA KİMLER KATILDI?

Yayın İhale Komisyonu toplantısında Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı ve Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, Galatasaray Spor Kulübü Başkanı ve Kulüpler Birliği Vakfı Başkan Yardımcısı Dursun Özbek ile RAMS Başakşehir Futbol Kulübü Başkanı ve Kulüpler Birliği Vakfı Başkan Yardımcısı Göksel Gümüşdağ'ın yanı sıra TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, 1. Başkan Vekili, İcra Kurulu Üyesi, Stratejik Planlama, Yeni Proje Geliştirmeden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Burkay, 2. Başkan Vekili, İcra Kurulu Üyesi, İdari İşler ve 1. Lig'den Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Yalçın Orhan, Başkan Vekili, İcra Kurulu Üyesi, Kulüp Lisans İşleri ve Engelli Federasyonlarından Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Günay, Başkan Vekili, İcra Kurulu Üyesi, FIFA, UEFA İlişkileri ve Dış İlişkilerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Eröğüt, Başkan Vekili, İcra Kurulu Üyesi, E-Bilet, Sponsorluklar ve Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Alkın Kalkavan ile Mali İşlerden ve Yeni Teknolojilerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Erman Kalkandelen yer aldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler