Başvurular Başladı: Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü 9 Personel Alımı Yapacak! İşte Şartlar…

Başvurular Başladı: Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü 9 Personel Alımı Yapacak! İşte Şartlar…

Kıyı Emniyet Müdürlüğü, yeni personel alımı için ilan duyurusunu paylaştı. Kurum, alım için 9 farklı personel ve alan yerlerini aktardı. İlana başvuru için hangi şartlar aranıyor? KPSS zorunluğu var mı? Tüm detaylar haberimizde…

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü 9 kişilik daimi işçi statüsünde personel alım duyurusunu paylaştı. Başvurular dün itibarıyla başladı. İlanlara başvurular Türkiye İş Kurumu üzerinden yapılacaktır.

HANGİ ALANLARA PERSONEL ALINACAK?

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü hem lisans hem de ön lisans programından personel alımı yapacağını duyurdu. Lisans programlarında; ikinci mühendis (3) ve mühendis (2) şeklinde alım yapacağını aktardı.

Ön lisans programından ise; gözcü-muharebeci (1), tekniker (1), elektrik zabiti (2) olarak toplamda 4 personel daimi olarak kadroya giriş yapacak.

Her bölümün kendine ait başvuru şartları yer alıyor. Alanla ilgili okuldan mezun olma birinci şartların başında geliyor. Elektrik zabiti; Elektro-teknik zabiti yeterlilik belgesine sahip olmak. Tekniker için Bilişim teknolojileri alanında arıza bakım onarımı konusunda deneyimli olmak gerekiyor. Detaylı başvuru şartlarına ulaşma için aşağıdaki iki link üzerinde ulaşabilirsiniz;

MÜHENDİS BAŞVURU ŞARTLARI İÇİN TIKLAYIN

TEKNİK PERSONEL BAŞVURU ŞARTLARI İÇİN TIKLAYIN

KPSS ŞARTI ARANIYOR MU?

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, personel alımı için KPPS şartı arıyor. Kendi bünyesinde yapacağı sınav ile beraber KPPS puanı hesaplanarak en başarılı bireyler personel almaya hak kazanıyor. Adaylar için sınav konuları ve puanlama aşağıdaki gibidir;

  • Türkiye Cumhuriyeti Anayasası (20 Puan)
  • Atatürk İlke ve İnkılap Tarihi (20 Puan)
  • Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ve Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü görevleri (20 Puan)
  • Mesleki bilgi ve Yeterliliğin ölçülmesine ilişkin konular (40 Puan) olmak üzere toplamda 100 tam puan üzerinden yapılır.

kiyi-emniyeti-trt-1828256.jpg

Sınavda başarılı sayılmak için sınav kurulu üyelerince verilen puanların aritmetik ortalamasının en az 60 olması şarttır. Adayların atamaya esas başarı puanı; Kurum tarafından yapılan sözlü sınav puanı ile KPSS puanının aritmetik ortalaması alınmak suretiyle belirlenecek ve kurumun internet sitesinde ilan edilecektir.

Adayların atanmaya esas başarı puanlarının aynı olması halinde KPSS puanı yüksek olana öncelik tanınır. KPSS'den muaf öncelikli adayların ve KPSS şartı aranmayan ünvanlardaki adayların sınavda başarılı sayılması için sözlü sınavda kurul üyelerince verilen puanların aritmetik ortalamasının en az 60 olması şarttır.

Bu adaylar için sözlü sınav (mülakat) sonucu atanmaya esas başarı puanını oluşturur. En yüksek başarı puanından başlamak üzere atama yapılacak kadro sayısı kadar asıl aday ve asıl aday sayısı kadar da yedek aday belirlenecektir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler