Usta Rehber - Tercüman Serhat Kunar'a Anma Gecesi

Usta Rehber - Tercüman Serhat Kunar'a Anma Gecesi

Geçtiğimiz Ağustos ayında yaşamını yitiren turizm rehberi ve tercüman Serhat Kunar için anma programı düzenlendi.

Geçtiğimiz Ağustos ayında yaşamını yitiren turizm rehberi ve tercüman Serhat Kunar için anma programı düzenlendi. Kunar'ın dostlarının bir araya geldiği geceye Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal da katıldı.

Serhat Kunar'ın eşi Nesrin Kunar'ın organizasyonuyla bir otelde gerçekleşen anma programına Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, bazı siyasi partilerin temsilcileri, gazeteciler, Kunar'ın yakın çalışma arkadaşları, turizm rehberleri, dostları, ailesi, akrabaları katıldı.

Anma programının sunumunu üstlenen Figen Bahtoğlu, "Serhat Kunar, gerek rehberlik yaptığı dönemde, gerekse tercümanlık hayatında kelimeleri sadece diller arasında çevirmekle kalmadı, aynı zamanda kültürler arasında anlayış ve bağlantılar kurmada da ustaydı. Dünya ülkeleri arasında köprüler kurardı, insanları tıpkı bugün olduğu gibi hep bir araya getirirdi" dedi. Bahtoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü;

"Serhat Kunar'ın Türk kültürüne derin sevgisi ve bağlılığı vardı. Türklüğü gerçek anlamda araştıran, geçmişimizi gelecek nesillere aktarmaktan vazgeçmeyen bir inanca sahipti. Göktürkler Tarih Araştırma Platformundaki çalışmaları yeni nesli geçmişimizin gerçekleriyle buluşturmayı amaç edinmişti. Bizlere Türklüğün zenginliğini ve çeşitliliğini her fırsatta anlatır, aktarırdı. Türk kültürünün derinliklerini araştırmayı hep canlı tutmaya çalıştı. Mustafa Kemal Atatürk ise Kunar'ın tarifsiz sevgilerinden biriydi. Atatürk'ü anlatmayı da bir gün olsun bırakmadı."

KUNAR'A ÖVGÜLER YAĞDI

Muratpaşa Belediyesi Başkanı Ümit Uysal'da Kunar ile olan dostluğunu anlatırken kişiliğine, çalışkanlığına, turizme katkılarına, mesleki başarılarına övgüler yağdırdı. Serhat Kunar'ın yakın dostlarından gazeteci Cengiz Savaşeri, Hüseyin Yiğit, Ferhat Altınörs, Salih Ayaz, Müjgan Cingöz'de birlikte yaşadıkları anıları paylaştı. Anma etkinliğinde Kunar'ın sevdiği şiirler okundu. Kunar'ın Orta Asya Türk Cumhuriyetlerindeki belgesel çekimlerini ve derneklerdeki faaliyetlerini konu alan slayt gösterisi de ilgiyle izlendi.

DHA

Usta Rehber - Tercüman Serhat Kunar'a Anma Gecesi

Usta Rehber - Tercüman Serhat Kunar'a Anma Gecesi

Usta Rehber - Tercüman Serhat Kunar'a Anma Gecesi

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler