Ümit Özdağ: Zafer Partisi Olarak Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'nu Destekleme Kararı Verdik!

Ümit Özdağ: Zafer Partisi Olarak Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'nu Destekleme Kararı Verdik!

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, cumhurbaşkanlığı seçimi için ikinci tura ilişkin görüşmeleri karara bağlandı.

Dünkü paylaşımında Kılıçdaroğlu ile son bir görüşme daha yapacaklarını duyuran Özdağ’ın bugün kararlarını açıklayacakları belirtilmişti. Toplantı öncesi Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Zafer Partisi Genel Merkezi’ne geldi. Özdağ ise Kılıçdaroğlu’nu kapıda karşıladı. İki parti lideri, görüşmeler tamamlandıktan sonra açıklama yaptı.

Ümit Özdağ: Seçimde Kemal Kılıçdaroğlu’na Oy Verin!

İkinci tura sayılı günler kala Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmelerinin karara bağlanmasından sonra basın açıklaması yapıldı. Özdağ,

“Tüm seçmenlere çarım şu; eğer Türkiye’nin Türkiye olarak kalmasını istiyorsanız ‘göçmenistan’ olmasını istemiyorsanız, kızınız sokağa çıktığında endişelenmek istemiyorsanız; seçimde Kemal Kılıçdaroğlu’na oy verin.” İfadelerini kullandı.

Sözlerine devam eden Özdağ” Numan Kurtulmuş’a sığınmacılar konusunda ne yapmayı düşünüyorsunuz diye sorduk. Anlattıkları şey sığınmacıların ülkelerine göndermesini içermiyordu.” dedi.

CHP ile Zafer Partisi Arasındaki Protokolün Detayları Belli Oldu!

İki liderin arasında imzalanan protokol metninin ayrıntıları belli oldu. Zafer Partisi ve Genel Başkanı Ümit Özdağ ile cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu arasında ki metnin detayları ise şöyle…

KAPSAM

Bu protokol, Zafer Partisi ile Millet İttifakı Bileşenleri arasında, Cumhurbaşkanlığı İkinci tur seçiminde ve sonraki süreçte yapılacak iş birliği esaslarını kapsamaktadır.

AMAÇ

21 yıllık AKP hükümetlerinin yarattığı sosyal yıkım, yolsuzluk, yoksulluk, devlet krizi, sığınmacı sorunu, rant-borç-talan ekonomisi ve neden olduğu ağır ekonomi sorunları ve toplumun siyasi kutuplara bölünmesine karşı devletin yeniden düzenlenmesi; millî birlik ve beraberliğin sağlanması, yoksulluk, yolsuzluk, yasaklar ve ağır ekonomi sorunlarının çözümü, Türkiye için ağır bir güvenlik ve demografi sorunu oluşturan sığınmacı ve kaçakların gönderilmesi için ortak çalışma ve iş birliği detaylarının tespit edilmesidir.

TEMEL İLKELER

1- Anayasamızın ilk 4 maddesi ve 66. madde de yer alan Türk Vatandaşlığı konusundaki tanımı ve içeriği korunacaktır.

2- 1924 yılında kurulan milli-üniter-laik devletten asla taviz verilmeyecektir. Bu değerlere bağlı kalınacaktır.

3- Başta Suriyeliler olmak üzere tüm sığınmacılar ve kaçaklar en geç 1 yıl içerisinde ülkelerine geri gönderilecektir.

4- Devletin varlığı ve bütünlüğünü hedef alan başta FETÖ, PKK, IŞİD olmak üzere bütün terör örgütleri ile etkin ve kararlı mücadele edilecektir. Terörle mücadele çerçevesinde, terörle bağlantısı hukuki kanıtlarla sabit olan mahalli idare yöneticileri yerine devlet görevlileri ataması uygulamasına yargı kararı çerçevesinde devam edilecektir. Terörle müzakere değil, mücadele edilecektir. Türkiye’nin milli ve üniter devlet yapısını hedef alan hiçbir siyasi ve hukuki düzenlemeye izin verilmeyecektir.

5- Devletin bütün birimlerinde yapılacak görevlendirmelerde sadakat değil, liyakatin esas alınması sağlanacaktır.

6- Bütün yolsuzluklar ile hukuk çerçevesinde çok etkin bir şekilde mücadele edilecektir.

7- Devletin vatandaşına karşı şeffaf olunması ve açık davranması konularında tam mutabakata varılmıştır.

BASIN TOPLANTISI SONRASINDA ÖZDAĞ’DAN İLK PAYLAŞIM GELDİ!

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, protokol metninin imzalanmasından sonra cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile tokalaştı. Bu anı ise paylaşan Özdağ, “Türkiye göçmenistan olmayacak. 29 Mayıs 2023’de Türk halkı ülkesini geri almaya başlayacak" dedi.

Basın toplantısında ilk konuşan isim Kemal Kılıçdaroğlu oldu. İki Parti liderinin ortak bir mutabakat metnine imza attıklarını belirterek seçim sonrasında tekrar konuşma yapacaklarını vurguladı. Türkiye’yi huzura kavuşturacaklarını söyleyen Kılıçdaroğlu,

“Oldukça verimli ve güzel bir toplantı gerçekleştirdik. Bir metin de hazırlandı. Türkiye'nin huzurlu bir ülke olması açısından, Türkiye'nin güçlendirilmiş parlamenter sisteme kavuşması açısından oturduk konuştuk. Ev sahipliği için başta Sayın Genel Başkan'a teşekkür ederim.” Açıklamasında bulundu.

ÖZDAĞ “TÜRKİYE’NİN EN ÖNEMLİ SORUNU 13 MİLYON SIĞINMACI

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ‘ın açıklamasında öne çıkanlar ise şu şekilde:

* Türkiye'nin en önemli sorunu 13 milyon sığınmacı ve kaçağın vatanlarına geri yollanmasıdır. Bu 13 milyon vatanlarına geri yollanmadan ve yenilerinin gelmesi kararlı politikalarla engellenmeden Türkiye'nin ekonomik sorunlarını aşması mümkün değildir.

* Yılda 11 milyar dolar harcayarak, vatandaşlık satarak Türk halkının gayrimenkul almasını sağlayamayız, çocuklarımıza iş bulamayız. Bir ülke de 13 milyon sığınmacıyla ekonomisini, güvenliğini doğru çizgiye oturtamaz. Bundan dolayı 14 Mayıs'a giderken Türk halkından sığınmacıları vatanlarına geri yollamak için destek istedik. Ancak ambargo vatandaşımıza yeterince erişmemizi engelledi.

* Numan Kurtulmuş'a sorduk. Bizden destek istediler. 'Sığınmacılar konusunda ne yapmayı düşünüyorsunuz' diye sorduk. Anlattıkları şey sığınmacıların ülkelerine göndermesini içermiyordu. Kemal Bey sığınmacıların vatanlarına dönmeleri gerektiğini söyledi. Zafer Partisi olarak Sayın Kılıçdaroğlu'nu ikinci turda destekleme kararı verdik. Hayırlı olsun.

* Birinci turda Cumhur İttifakı'na oy vermiş, Millet İttifakı'na ve ATA İttifakı'na oy vermiş tüm seçmenlere çağrım şu: Eğer annelerinizden ve babalarınızdan aldığınız Türkiye'yi çocuklarınıza devretmek istiyorsanız, kızınız sokağa çıktığında endişelenmek istemiyorsanız, akşam 21.30'da oğlunuzu bakkala güven içinde yollamak istiyorsanız  28 Mayıs'ta yapılacak seçimde 13 milyon sığınmacıyı vatanına yollayacak politikaya ve politikacılara destek verin ve Kılıçdaroğlu'na oy verin. Ülkenizin ‘göçmenistan’ olmamasının tek yolu bu.

Cumhuriyet Halk Partisi “Suriyeliler Gidecek”

Bugün yapılan basın toplantısından önce CHP genlik kolları tarafından duvarlara “Suriyeliler gidecek” yazdığı görüntüleri alıntılayan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, “Ve ben içişleri bakanı olarak yollayacağım” dedi. Özdağ’ın toplantı öncesi paylaşımında “Öncelikle elinize sağlık gençler. Size Zafer Partisi’ndeki şablonları da verelim. Ve söz ben İçişleri Bakanı olarak yollayacağım. Ancak sadece Suriyeliler değil Türkiye’yi dünyanın lunaparkı zanneden, kadınlarımıza cariye muamelesi yapan, sokaklarımızı uyuşturucu cennetine çeviren, selefi cihatçı örgütlenme yapan ve yılda 11 milyar dolarımızı yiyen herkes gidecek. Bugün saat 11.00’i bekleyin.” şeklinde paylaşımda bulunmuştu.   

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler