Antalya'da usulsüz para toplayan CHP yönetimi görevden alındı

Antalya'da usulsüz para toplayan CHP yönetimi görevden alındı

CHP Korkuteli ilçe başkanı ve yönetimi, il yönetiminin kararıyla görevden alındı. CHP İl Başkanlığı'ndan konuya ilişkin yapılan açıklamada "Usulsüz ve makbuzsuz para toplandığını tespit ettik." ifadelerine yer verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Yönetimi dün yaptığı toplantının ardından CHP Korkuteli ilçe başkanı ve yönetimini görevden aldı. CHP İlçe Başkanı Yıldıray Çıldır kendisine görevden alınma nedenine ilişkin bilgi ulaşmadığı için açıklamada bulunmayacağını söyledi. 

"USULSÜZ VE MAKBUZSUZ PARA TOPLANDIĞINI TESPİT ETTİK"

CHP İl Başkanlığı'ndan konuya ilişkin yapılan açıklamada ise şöyle denildi:

"26 Ağustos 2020 tarihinde toplanan yönetim kurulumuz, kadın ve gençlik kolları başkanlarımızın da katılımı ile gerçekleştirilmiş nitelikli çoğunluğun sağlandığı toplantıda oy birliğiyle alınan ve Korkuteli ilçe örgütümüzün yönetimini görevden aldığımızı, ilçe başkanı ve saymanının ihraç talebiyle tedbirli olarak Disiplin Kurulu'na sevk edildiğini üyelerimize ve kamuoyuna bildiririz. Mart 2020'den bugüne Korkuteli ilçemizdeki bazı yöneticilerimiz, parti tabanı ve kamuoyunun yoğun şikayet ve rahatsızlıklarıyla gündemimize gelmektedir. Bu şikayet ve rahatsızlıklar üzerine ilçe başkanı ve yönetimiyle yaptığımız görüşmelerde tarafımıza sorun olmadığını iletmişlerdir. Buna rağmen aynı şikayet ve rahatsızlıkların artarak devam etmesi üzerine ise 22.06.2020 tarihinde, inceleme ve soruşturma için komisyon oluşturup görevlendirilmiştir. Komisyonumuzun incelemeleri ve soruşturmaları sonucunda; kamuoyunda ve parti tabanında konuşulanların çoğunun doğru olduğunu, Cumhuriyet Halk Partisi'nin ilkelerine ve kurumsal yapısına uymayacak biçimde usulsüz ve makbuzsuz para toplandığını tespit ettik. Buna istinaden, 26 Ağustos 2020 tarihinde il yönetim kurulunun oy birliğiyle aldığı kararla ve genel merkezimizin bilgisi dahilinde, tüzüğümüzün 25/2 maddesi gereğince Korkuteli ilçe başkanı ve yönetimi görevden alınmıştır." denildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.