Atları resmediyor

Atları resmediyor

Antalyalı ressam Sema Erdoğan Mesci, asırlardır insanoğluna hizmet eden, günümüzde de birçok alanda kullanılan atları resmediyor.

Ressam Sema Erdoğan Mesci, Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü'nden mezun olup, Mersin Üniversitesi'nde de yüksek lisansını tamamladıktan sonra 2007 yılında Yeşilbahçe Mahallesi'nde 'Semart' adlı resim atölyesini açtı.

Çocuk, genç ve yetişkin gruplarına resim sanatını sevdirerek öğreten, bugüne kadar çok sayıda ressam yetiştiren Mesci, koronavirüs salgınından dolayı eğitim çalışmalarına ara verdi. Atölyede resim üretimini tek başına sürdüren Mesci, Aura koleksiyonunun ardından bu kez de zarafet ve asaletleriyle insan hayatında önemli yer tutan atları konu edindi.

"ASALETİN SİMGESİ"

Ressam Sema Erdoğan Mesci, at sevdasının çocukluk ve gençlik yıllarında başladığını, at sırtında doğada özgürce gezmeyi çok sevdiğini belirtti. Mesci, atları değişik figürlerde tuvallerine aktardığını, yeni bir koleksiyon oluşturduğunu söyledi. Sema Erdoğan Mesci, "İnsanoğlunun gözünde her zaman asaletin simgesi olan, nesilleri de giderek azalan farklı cinslerdeki atları büyük bir özen ve heyecanla resmediyorum. Atların özgürce koşmalarını, şahlanışlarını, büyüleyen güzellikteki duruşlarını hayal ederek çiziyor, yağlıboya ile renklendiriyorum. At resimlerimi hayat normalleşmeye başlayınca sergileyip sanatseverlerin beğenisine sunacağım" dedi.

antalyali-ressam-sema-erdogan-mesci-asirlardir-insanogluna-hizmet-eden-gunumuzde-de-bircok-alanda-kullanilan-atlari-resmediyor.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler