Cumhuriyet Halk Partisi'nin 100. Yıl Kutlamaları Başladı!

Cumhuriyet Halk Partisi'nin 100. Yıl Kutlamaları Başladı!

CHP'nin 100. yıl kutlamaları başladı. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 81 ilden katılan 1922 kişi ile birlikte Anıtkabir'e ziyarette bulundu. İşte detaylar...

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), 100. yıl kutlamalarına başladı. CHP Kadıköy İlçe Örgütü, Atatürk'ün büyük mirasını temsil eden Atatürk anıtına bir çelenk bıraktı. 

CHP 100. YIL KUTLAMALARINA İSTANBUL'DA BAŞLADI!

CHP Kadıköy İlçe Örgütü, 100. yıl kutlamalarında bando ekibi ve üyeleriyle bir araya gelerek Atatürk anıtına çelenk bıraktı. 100. yılına özel kutlamalarında 8, 9 ve 10 Eylül tarihlerinde Türkiye genelinde, özellikle Ankara başta olmak üzere çeşitli illerde etkinlikler yapıyor. Cumhuriyet Halk Partisi 100. yılında gerçekleştirdiği kutlamalar sırasında birçok içeriğe yer verdi. Bu içeriklerde yer alan filmler, belgeseller ve sosyal medya görselleri ile CHP'nin altı ok olarak bilinen ilke ve değerlerine vurgu yaptı. Bu görsel içeriklerde Mustafa Kemal Atatürk'ün sözüne yer vererek, "Barıştan sonra, halkçılık esası üzerine dayanan ve halk fırkası adıyla siyasi bir fırka kurma niyetindeyim" ifadelerine yer verdi.

ANITKABİR'E TÖREN DÜZENLENDİ

Anıtkabir'deki törene, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu liderliğindeki parti yöneticileri, milletvekilleri ve birçok parti üyesi katıldı. Kemal Kılıçdaroğlu önderliğindeki CHP heyeti, tören için özel olarak hazırlanan etkileyici bir anlam taşıyan Aslanlı Yol'da ilerleyerek Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün mozolesine ulaştı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 81 ilden katılan 1922 kişi ile birlikte Anıtkabir'e ziyarette bulundu. Özenle hazırlanmış kırmızı ve beyaz karanfillerden oluşan bir çelengi Atatürk'ün mozolesine bıraktı. Ardından, tüm katılımcılar, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e saygılarını sunmak amacıyla saygı duruşunda bulundular.

100. YILA ÖZEL MARŞ 

8 Eylül akşamı, Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) genel merkezinde gerçekleşen özel programda, eski ve yeni milletvekilleri, genel başkanlar ve parti üyeleri de büyük bir katılımla iştirak ettiler. Gerçekleşen etkinlikte, sanatçı Bujor Hoinic tarafından CHP'nin 100. yılına özel bestelenmiş marş seslendirildi. Ayrıca CHP 100. yılını anlam ve önemini vurgulamak amacıyla 9 Eylül'de bir internet sitesini kamuoyunun erişimine açacağı belirtildi. Bu sitede, CHP'nin 100. yıl hatırasına özel olarak bastırılmış olan 1923 adet hatıra para ve pulların satışı da gerçekleştirilecek.

100.jpeg

9 Eylül'de, CHP, Türkiye'nin dört bir yanından toplumun her kesimini temsil eden 1922 kişi ile birlikte Anıtkabir'i ziyaret etti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile 1922 kişi Anıtkabir'i ziyaret ederek çelenk bıraktı.  CHP'nin yaşayan tüm genel başkanlarına partiye katkılarından ötürü ödüllerin de verileceği özel bir program yer alacak. Ankara Anıtpark'taki program halk buluşmasıyla başlayacak ve CHP'nin eski genel başkanlarından Deniz Baykal'ın eşi Olcay Baykal da davetli olarak yer alacak. Ancak Olcay Baykal'ın katılımı sağlık durumuna bağlı olarak değişebileceği belirtildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler