Vali Yazıcı, Göynük Ortaokulu'nun Temel Atma Törenine Katıldı

Vali Yazıcı, Göynük Ortaokulu'nun Temel Atma Törenine Katıldı

VALİ Ersin Yazıcı, Kemer ilçesinde yapılan Kemer Göynük Ortaokulu'nun temel atma törenine katıldı.

VALİ Ersin Yazıcı, Kemer ilçesinde yapılan Kemer Göynük Ortaokulu'nun temel atma törenine katıldı. Törende konuşan Vali Yazıcı, "Artık ihtiyaç olan okullarımızı çok hızlı bir şekilde ayağa kaldırıyoruz" dedi.

Kemer Göynük'te tamamı devlet tarafından yapılan 24 derslikli ortaokulun temel atma törenine Vali Ersin Yazıcı, Antalya Milletvekilleri Kemal Çelik, Mustafa Köse, Kemer Kaymakamı Hüseyin Çam, İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çalışkan, davetliler ve öğrenciler katıldı. Çocukların halk oyunları gösterisi ile başlayan törende ortaokul öğrencilerinin yazmış olduğu şiir kitabı "Kitap Sevgisi" 6'ncı sınıf öğrencisi Eylül Bozkurt tarafından Vali Yazıcı'ya hediye edildi.

KİTAP OKUMA ORANI EN YÜKSEK İLLERDEN BİRİ OLACAĞIZ

AHENK Projesi ile eğitimde nitelik ve kaliteyi artırmak adına yoğun bir şekilde çalıştıklarını ifade eden Vali Yazıcı, şöyle konuştu;

"Göynük Ortaokulu'nun temelini atmak üzere bir araya geldik. Bu güzel ana hep birlikte tanıklık edeceğiz. İnşallah çok kısa zamanda bir yılı tamamlamadan bu binamız ayağa kalkmış ve bu güzel beldeye hizmet verir hale gelmiş olacak. Şükürler olsun artık ihtiyaç olan okullarımızı çok hızlı bir şekilde ayağa kaldırıyoruz. Aynı zamanda AHENK projemizle de eğitimin niteliğini, kalitesini artırmak adına yaklaşık 35 bin öğretmenimizle gayret ediyoruz ve inanıyoruz ki birkaç yıl sonra Antalya, kitap okuma oranı en yüksek illerden biri olacak."

ÇOK OKUMALIYIZ

Kitap okuma oranı düşük olan ülkelerin Süper Ligde tutunamayacağını belirten Vali Yazıcı, "Şunu biliyor ve inanıyoruz ki Türkiye Cumhuriyeti, Dünyanın Süper Ligi'nde yer alma yönünde Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde ve liderliğinde en hızlı şekilde çalışmalarına devam ediyor. Çok yakında Dünyanın Süper Liginde olacağız. Zaten o seviyedeyiz. Her platformda ifade ettiğim gibi bu güzel binalarımızla, okul ve spor tesislerimizle orada olmayı hakkediyoruz. Bunun yanında dinimizin ilk emri olan "Oku'yu yerine getirmemiz gerektiğini de her yerde altını çizerek ifade ediyorum. Az okuyan bir toplumun süper ligde tutunması çok mümkün değil. Biz Antalya olarak, milli eğitim teşkilatımız ve diğer kurum ve kuruluşlarımızla eğitimin niteliğini artırmak adına hep birlikte gayret ediyoruz. İhtiyacımız olan okul binalarını çok seri bir şekilde tamamlıyoruz. Her tarafta inşaatlar var. Büyük bir çoğunluğu 300 gün içinde tamamlanmış olacak" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

 

Vali Yazıcı, Göynük Ortaokulu'nun Temel Atma Törenine Katıldı

Vali Yazıcı, Göynük Ortaokulu'nun Temel Atma Törenine Katıldı

Vali Yazıcı, Göynük Ortaokulu'nun Temel Atma Törenine Katıldı

Vali Yazıcı, Göynük Ortaokulu'nun Temel Atma Törenine Katıldı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler