Serik Belediyesi'nde en düşük ücret 3020 TL

Serik Belediyesi'nde en düşük ücret 3020 TL

Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan, 2021 yılında belediyede uygulanacak olan en düşük ücretin 3020 TL olacağını söyledi.

Serik Belediyesi'nin ocak ayı devam meclisi yapıldı. 8 gündem maddesi ile toplanan mecliste ilk olarak Plan ve Bütçe Komisyonu'ndan gelen 3 madde görüşüldü. Sözleşmeli olarak çalıştırılacak personeller, zabıtaların fazla mesai ücretleri ve meclis huzur hakkı ücretlerini kapsayan maddeler komisyon kararları doğrultusunda oy birliği ile kabul edildi. İmar Komisyonu'ndan gelen 4 madde de yine oy birliği ile kabul edildi.

Toplantının sonunda dilek ve temenniler bölümünde konuşan Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan, 2021 yılında belediye çalışanlarına uygulanacak ücretler ile ilgili bilgi verdi. Aputkan, şunları söyledi:

"Biliyorsunuz 2020 yılı için açıklanan asgari ücret 2324 TL idi. Biz geçen yıl Serik Belediyesi olarak 2324 TL üzerinde ücret ödüyorduk. Belediyemizde büro personeli olarak içeride çalışanlarımıza 2020 yılı içinde 2666 TL arazi ve temizlik işlerinde yani dışarıda çalışan personelimize 3023 TL, ekip sorumluları ve teknikerlere ise 3143 TL ücret ödedik. 2021 yılında ise içeride çalışan büro personellerimizin ücretlerini 3020 TL olarak belirledik. Dışarıda arazide, temizlikte çalışan personellerimiz için ise 3023 TL; teknikerler ve ekip sorumluları için ise 3540 TL ücret belirledik. Yani 2021 yılı için belediyemiz çalışanlarının en düşük alacağı ücret asgari ücretin ve 3000 TL'nin üzerinde olacak. 2021 yılında kadro işçilerimizin ise en düşük alacağı maaş 4900 TL olacak. Belediyemizde 2021 yılı için en düşük memur maaşı ise 4700 TL olacak."

İKİ YENİ BAŞKAN YARDIMCISI

Ayrıca, Serik Belediyesi başkan yardımcılığı görevine Mehmet Yıldırım ve Çağatay Yalçın atandı.

Uzun yıllar belediye bünyesinde görev yapan, Yazı İşleri Müdürü Mehmet Yıldırım ve imarda görevli mimar Çağatay Yalçın, Serik Belediyesi başkan yardımcısı olarak göreve başladı. Başkan Enver Aputkan tarafından atamaları yapılan Yıldırım ve Yalçın, 8 Ocak 2021 tarihi itibarıyla göreve başladı. Böylelikle yaklaşık 2 yıldır iki başkan yardımcısı bulunan Serik Belediyesi'nde başkan yardımcılarının sayısı 4'e yükseldi.

Yeni yapılan atamalardan sonra ise belediye birimlerinin bağlı olduğu başkan yardımcılıkları değişti. Yeni Başkan Yardımcısı Mehmet Yıldırım'a; Yazı İşleri Müdürlüğü, Destek Hizmetleri Müdürlüğü, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Bilgi İşlem Müdürlüğü, Hukuk İşleri Müdürlüğü bağlandı.

baskan-yardimcisi-cagatay-yalcina-ise-imar-ve-sehircilik-mudurlugu-plan-ve-proje-mudurlugu-basin-yayin-ve-halkla-iliskiler-mudurlugu-spor-isleri-mudurlugu-baglandi.jpg

BAĞLANAN BİRİMLER BELLİ OLDU

Başkan Yardımcısı Çağatay Yalçın'a ise İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, Plan ve Proje Müdürlüğü, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Spor İşleri Müdürlüğü bağlandı.

Önceki başkan yardımcılarından Kemal Yıldırım'a bağlı birimler, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü, Mali Hizmetler Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü, Emlak ve İstimlak Müdürlüğü, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü şeklinde oluştu.

Ziya Yıldırım'a bağlı birimler; Fen İşleri Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü, Veteriner İşleri Müdürlüğü, Muhtarlık İşleri Müdürlüğü oldu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.