Milletvekilliği Seçimleri İçin Aday Adaylığı Başvurusunda Bulundu

Milletvekilliği Seçimleri İçin Aday Adaylığı Başvurusunda Bulundu

ANTALYA Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Menderes Türel, AK Parti Antalya İl Başkanlığı'nda, 28'inci Dönem Milletvekilliği seçimleri için aday adaylığı başvurusunda bulundu.

ANTALYA Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Menderes Türel, AK Parti Antalya İl Başkanlığı'nda, 28'inci Dönem Milletvekilliği seçimleri için aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Antalya'dan aday adaylığı başvurusunda bulunan 105'inci isim olan Menderes Türel, aday adaylığı başvurusunun ardından Ak Parti Antalya İl Başkanı Ali Çetin ile basına açıklama yaptı. Antalya'nın basın tarihinde, ekonomik, sosyal, siyasi geçmişinde uzun seneler boyunca aktif görevlerde bulunduğunu dile getiren Menderes Türel, "Yüreğimizi yakan deprem felaketinin sonuçlarını, ülkemizin karşı karşıya olduğu sorunları düşünerek, sadece ve sadece vefa ve sorumluluk adına, bir nefer olarak gerekirse göreve hazır olduğumu partime, milletime bildirmek üzere, bugün burada milletvekili aday adaylığına başvurumu yapıyorum" dedi.

'TEKRAR ELİMİ TAŞIN ALTINA KOYMAYA KARAR VERDİM'

Antalya'da Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı, milletvekili, Antalyaspor Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkanı olarak hizmet etme şerefine sahip olduğunu anlatan Türel, "Bütün bu görevlerde gece gündüz koşturmuş, makama mevkiye doymuş bir kişi olarak görevimi yapmış olmanın huzuruyla, deprem felaketini ve siyasi tartışmaları görünce böyle bir dönemde sorumluluk almanın doğru olduğuna inanarak, tekrar elimi taşın altına koymaya karar verdim" diye konuştu.

'KARARLI BİR KALKINMA HAMLESİNE İHTİYACIMIZ VAR'

6 Şubat depremi sonrası Gaziantep'te afet merkezinde görev aldığını belirten Türel, zor şartlarda bir nefer olarak yardım ve hizmet etmeye çalıştığını kaydetti. Felaketin boyutlarından çok etkilendiğini söyleyen Türel, "Allah kimseye böyle bir felaket vermesin. Allah milletimizin ve devletimizin yardımcısı olsun. Şimdi yaraları hızla sarmak, deprem bölgesinde milyonlarca insanımızı çadırdan kurtarmak, ev ve iş vermek için hızlı, kararlı bir kalkınma hamlesine ihtiyacımız var. Bunu ancak güçlü, tecrübeli bir lider ve hükümet gerçekleştirebilir" dedi.

'MUHALEFET, İKTİDAR ALTERNATİFİ OLAMAMAKTADIR'

Ülke olarak böyle bir aciliyet varken, Türkiye'nin dışarıda, Suriye'de, Irak'ta, Akdeniz'de teröre ve emperyalizme karşı yeni bir Kurtuluş Savaşı verdiğini ifade eden Türel, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın büyük bağımsızlık mücadelesine karşı yeni bir oyun başlamış bulunmaktadır. İçinde bulunduğumuz durumda Cumhurbaşkanı seçimi istikrar ve istikrarsızlık seçimine dönüşmüştür. Ben siyasette demokratik anlayış ve nezaketi düstur edinmiş bir kişiyim, fakat yine de görmemiz, söylememiz gerekir ki muhalefet, maalesef iktidar alternatifi olamamaktadır. 6+1'lik masa hiç bir geleceğe yönelik umut veren politika üretemezken tutarsız, kendi arasında kavgalı ve istikbal için de istikrarsızlık vaat eden bir tablo ortaya koymaktadır" şeklinde konuştu.

'SORUMLULUKTAN UZAK DURMA LÜKSÜMÜZ YOKTUR'

Muhalefet koalisyonunun iç ve dış tehditlere taviz veren bir anlayışla ortaya çıktığını söyleyen Türel, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Böyle bir zamanda bizim sorumluluktan uzak durma lüksümüz yoktur. Cumhuriyetimizin 100. yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kurtuluş mücadelesi, Adnan Menderes'in demokrasi savaşı, Süleyman Demirel'in, Necmettin Erbakan'ın, Turgut Özal'ın kalkınma hamlesi, bugün de devam etmektedir. Cumhurbaşkanımız, dünyada Ukrayna ve Rusya başkanlarıyla görüşebilen tek liderdir. Milli mücadele bayrağını Mavi Vatan hamlesiyle, Karadeniz doğal gaz hamlesiyle, milli savunma teknolojisi hamlesiyle, İHA'larla, SİHA'larla, milli muharip savaş uçağıyla, TOGG otomobil projesiyle, dış güçlerin maşalarına karşı verdiği mücadeleyle dalgalandırmış bir liderdir. Türkiye, bu 20 yılda darbe girişimlerine, dış güçlerin oyunlarına rağmen bir kalkınma dönemine imza atmıştır."

'HİZMET ETMEKTEN KAÇMAYACAĞIM'

Bugüne kadar verilen sözlerin sonuna kadar yerine getirildiğini kaydeden Menderes Türel, "Bu kadar büyük bir pandemi ve deprem felaketine rağmen Türkiye ekonomisi sapasağlam ayaktadır. Bir yıl içerisinde deprem bölgesini ayağa kaldıracak tecrübeye Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Ak Parti iktidarı sahiptir. Bunu bizden başka hiç kimse başaramaz. Bu değerlendirmeler ışığında, ülkem, şehrim için partim ve hemşerilerim uygun görürse hizmet etmekten kaçmayacağımı ifade ediyorum" dedi.

Milletvekilliği Seçimleri İçin Aday Adaylığı Başvurusunda Bulundu.

Milletvekilliği Seçimleri İçin Aday Adaylığı Başvurusunda Bulundu.

Milletvekilliği Seçimleri İçin Aday Adaylığı Başvurusunda Bulundu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler