ANTGİAD ile yüksekokul arasında işbirliği protokolü

ANTGİAD ile yüksekokul arasında işbirliği protokolü

Antalya Genç İş İnsanları Derneği (ANTGİAD), üniversiteler ve iş dünyası arasında işbirliği sağlamak amacıyla protokol imzalamaya devam ediyor.

ANTGİAD ile Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'ne (MAKÜ) bağlı Bucak Zeliha Tolunay Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu  arasında işbirliği sağlamak amacıyla protokol düzenlendi. Protokolu, ANTGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Osman Sert ve Okul Müdürü Doç. Dr. Osman Akın imzaladı.

Başkan Osman Sert, üniversiteler ve iş dünyası arasında işbirliği sağlamak ve bu işbirliği için mekanizmalar üretmenin, bilginin uygulamaya dönüştülmesi açısından ve günümüz dünyasının ihtiyaçları bakımından çok önemli olduğunu söyledi. Sert, eğitim ve öğretim çalışmalarına büyük önem verdiklerini belirtti.

ANTGİAD HAVUZ GÖREVİ GÖRECEK

Öğrencilerin kariyer gelişimi, girişimcilik ve benzeri konulara özel önem verdiklerini kaydeden Sert, "Bu amaçla üniversite bünyesinden öğrencilerin CV'lerini ANTGİAD Kariyer Projesi ile bir havuzda toplayarak dernek üyesi iş insanlarının faydalanmasını sağlamayı düşünmekteyiz. Nitelikli öğrenci yetiştirilmesi ve öğrencilere iş imkânları sağlanması da öngörülüyor. Öğrencilerin iş dünyasında tecrübe kazanmalarına ve network edinmelerine yardımcı olmayı hedefliyoruz" diye konuştu.

antgiad-ile-yuksekokul-arasinda-isbirligi-protokolu.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.